Kurumsal

ÖZOVA TARIM ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ.

1987 yılında kurulan firmamız Buğday ve Mısır üzerine yatırımlarını yoğunlaştırmıştır. Bu doğrultuda depolama kapasitesini 160.000 ton seviyesine çıkarmıştır. Depo çalışmaları devam etmektedir.

60.000 m2’lik alan üzerinde 32.000 m2’lik kapalı alanın bulunduğu fabrikamız bölgemizin ve Türkiye’nin en büyük mısır kurutma tesisine sahiptir.

ÖZOVA TARIM olarak her türlü tarım ürünleri, yem hammaddelerinin ithalat ve ihracatını yapmaktayız. Kısa zaman içerisinde gelişen pazar ağımız ile yurtiçinde özellikle ithal buğdayda ilk tercih edilen firmalar arasında yerimizi aldık.

Hatay’ ın Kırıkhan ilçesinde 1970 yılında doğan Murat İçcan, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. Çiftçi bir aileden gelen İçcan, tarım sektörüne 1987 yılında kurduğu şahıs şirketi ile adım atmıştır. İçcan’ ın 1994 yılında şirketleşen firması, 1999 yılında ‘’Özova Tarım Ürünleri, Çırçır, Prese, Tekstil, Otomotiv, Nakliye, Biozidel, Akaryakıt, İthalat, İhracat San.Tic.Ltd.Şti.’’ ünvanını almıştır. Disiplinli çalışma sistemiyle ‘’Doğudan batıya, kuzeyden güneye Özova Tarım Ürünleri ile Türkiye’ nin her yerindeyiz’’ sloganıyla çalışma hayatına devam etmektedir. Güvenilir olmayı ve her zaman sağlam adımlarla ilerlemeyi birincil görev olarak benimsemiştir. İleriye dönük projeleri sayesinde her zaman yenilikçi olmayı başaran Murat İçcan bu yeniliklerine ÖZOVA TARIM’ ı de ekleyerek dış ticarette bir numara olmayı hedeflemiştir.